درباره دانشگاه

تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی گناباد:
این دانشگاه در سال 1365 به عنوان دانشکده پرستاری و مامایی با پذیرش 42 دانشجو در رشته کاردانی پرستاری و زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت خود را آغاز نمود که این دوره در سال بعد به کارشناسی پرستاری ارتقاء یافت. از سال 1374 با منفک شدن از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بعنوان یکی از چهل و دو دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی مستقل کشور زیر نظر مستقیم وزارت متبوع و تحت عنوان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فعالیت خود را در ابعاد بهداشت، درمان و آموزش عالی ادامه داد. از سال 1384 به تدریج به تعداد رشته های این دانشکده افزوده و یا سطح آنها ارتقاء یافت به طوری که در سال 1387 با توجه به مصوبه سفر دوم دولت نهم به استان خراسان رضوی، شورای عالی گسترش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با ارتقاء دانشکده به دانشگاه و تاسیس سه دانشکده مستقل پیراپزشکی، بهداشت و پرستاری و مامایی موافقت نمود. همچنین این شورا در پایان این سال، مجوز پذیرش دانشجوی پزشکی و تاسیس دانشکده پزشکی را نیز صادر نمود.
در حال حاضر این دانشگاه دارای چهار دانشکده مستقل، سه مرکز تحقیقاتی، دو بیمارستان آموزشی، 1535 نفر دانشجو، 77 عضو هیئت علمی و حدود 1300 نفر پرسنل می باشد و با 165 تخت فعال در سه بیمارستان 2 پزشک فوق تخصص 49 پزشک متخصص 77 پزشک عمومی 14 دندانپزشک و 15 داروساز به ارائه خدمات درمانی می پردازد. همچنین با 13 پایگاه اورژانس جاده‌ ای، به نسبت جمعیت رتبه اول کشور را داراست.
در پایان شایان ذکر است که این دانشگاه، بواسطه موقعیت جغرافیایی ممتاز خود، علاوه بر آنکه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بجستان را تحت پوشش رسمی دارد، می تواند در محدوده شعاع 100 کیلومتری از مرکز شهرستان، جمعیتی حدود 1.500.000 نفر را از خدمات خود بهره مند سازد.
تاریخ به روز رسانی:
1397/04/19
تعداد بازدید:
902
Powered by DorsaPortal