اولین واکسن کرونا در گناباد تزریق شد

اولین واکسن کرونا، صبح امروز 26 بهمن‌ماه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی تزریق شد.vacsan

به گزارش وب‌دا، در آیین تزریق اولین واکسن کرونا، دکتر باذلی رئیس دانشگاه، دکتر مشاری معاون درمان، دکتر صادقی‌نسب معاون بهداشت، دکتر محرابی رئیس بیمارستان و جمعی از مدیران دانشگاه و بیمارستان علامه بهلول گنابادی حضور داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در این مراسم گفت: حدود یک سال است که همه دنیا و به تبع آن، کشور ما با این بیماری به عنوان یکی از بزرگترین معضلات و بلایای قرن درگیر است.
دکتر جواد باذلی با بیان اینکه هنوز درمان قطعی و صد در صدی برای کووید 19 پیدا نشده اشت، خاطرنشان کرد: هیچ چیزی مانند پیشگیری در کنترل این بیماری موثر نیست.
وی با بیان اینکه خوشبختانه اولین بخش از واکسن روسی کویید 19 وارد و در  سطح کشور تقسیم شده است، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، واکسن "اسپوتنیک V  "در فاز نخست به 15 نفر از کادر درمانی بخش مراقبت‌های ویژه (I.C.U) بیمارستان علامه بهلول که جزء گروه‌های هدف در معرض بیماری هستد، تزریق شد.
دکتر باذلی با اظهار امیدواری از گسترش واکسیناسیون در ماه‌های آینده، تاکید کرد: در یک بیماری ویروسی ناشناخته با این سرعت جهش و قدرت سرایت، هیچ چیزی به اندازه پیشگیری و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط همه افراد در کنترل و پیشگیری از انتقال بیماری موثر نیست.
وی با اشاره به سرعت انتقال بالای کووید19، از عموم مردم خواست تا زمان واکسیناسیون سراسری و ریشه کنی کامل این بیماری، ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و ماسک زدن، از دورهمی و تجمع‌ پرهیز کنند.
یادآور می‌شود، در اولین مرحله تزریق واکسن در دانشگاه علوم پزشکی گناباد، 15 نفر از پزشکان متخصص و پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه (I.C.U) این واکسن را دریافت کردند.

 
برای تماشای گزیده ای از این مراسم می توانید روی عکس بالا کلیک نمایید.
تاریخ:
1399/11/28
تعداد بازدید:
307
منبع:
Powered by DorsaPortal